Hoppa till sidans innehåll

Inomhusträning Hammarö TK Ht. 2017


Hammarö Tennisklubb- Juniorverksamhet

Inomhusträning  2017- 2018 

 

From måndag 4/9

Måndagar 

16.00-17.00 Tränare: Annie Ackerot

Bana 1,2

1.Jakob Nickolausson

2.Per Haglund

3.Carl-Adam Gille

4.Andrea Gille

5.William Stavgren

6.Jesper Edman

7.Noah Nevrell

8.Hannes Ljung

9.Gustav Wahlberg

10.Carl Gustav Gille

 

 

17.00- 18.00 Tränare: Annie Ackerot

Bana 1,2

1.Jesper Eriksson

2.Harald Skrinning

3.Damian Dvorak

4.Ebba Nordenfelt

5.Fredrika Skrinning

6.Toomas Kocys

7.Max Johansson

8.Henrik Grim

 

18.00- 19.00  Tränare: Jonas Ackerot/Annie Ackerot

Bana 1,2

1.Marius Kocys

2.Vilmer Cedervad

3.Kristian Andreas Stenberg

4.Max Bengtsson Fischer

5.Axel Nordenfelt

6.Anton Hamr

7.Bogdan Ceprnja

8.Viggo Johansson

 

19.00- 21.00 tennis och fys  Tränare: Jonas Ackerot

Bana 1,2 (20.00- 21.00 bana 2)

1.Annie Ackerot

2.Mathilda Nedèus

3.Lisa Eliasson

4.Jennifer Eriksson

5.My Wisèn

6.Astrid Engström

7.Bella Bäcker

8.Therese Boström

 

Tisdagar:

16.00- 17.00  Tränare: Jonas Ackerot

1.Jakob Nickolausson

2.Henrik Grim

3.Jesper Edman

4.William Stavgren

5.Noah Nevrell

6.Martin Dahlmo

7.Sigge Polleryd

8.Filip Petrovic

9.Per Haglund

10.Carl Adam Gille

11.Andrea Gille

12.Jesper Eriksson

 

17.00- 18.00  Tränare: Jonas Ackerot

1.Felicia Stavgren

2.Stella Hamr

3.Olivia Nordh

4.Georgia Georgakopoulos

5.Greta Karlsonius

6.Elin Schmidt

7.Renèe Ricken

 

18.00- 19.00  Tränare: Jonas Ackerot

1.Elton Nevrell

2.Ville Ljunggren Wall

3.Noah Hjärne

4.Felix Ljung

5.Erik Dennerlid

6.Jonatha Persson

7.Jacob Persson

8.Oskar Sjögren

 

19.00- 21.00, tennis + fys Tränare: Jonas Ackerot

Bana 1,2,3 (20-21 bana 1,2)

1.Hannes Ljung

2.Gustav Wahlberg

3.Mathilda Nedèus

4.Annie Ackerot

5.Astrid Engström

6.Jennifer Eriksson

7.Lisa Eliasson

8.My Wisèn

9.Bella Bäcker

10.Therese Boström

 

 Torsdagar 

16.00- 17.00 Tränare: Jonas ackerot

Bana 2,3

1.Gustav Wahlberg

2.Hannes Ljung

3.Noah Nevrell

4.Harald Skrinning

5.Jesper Eriksson

6.Max Johansson

 

17.00- 18.00  Tränare: Jonas Ackerot

Bana 1,2,3

1.Marius Kocys

2.Vilmer Cedervad

3.Kristian Andreas Stenberg

4.Max Bengtsson Fischer

5.Axel Nordenfeldt

6.Anton Hamr

7.Joel Andersson

8.Hektor Schmidt

9.Philip Valle

 

 

18.00- 19.00  Tränare: Jonas Ackerot

1.Karin Boström

2.Fredrika skrinning

3.Ebba Nordenfelt

4.Sofija Muhammed

5.Klara Mårtensson

6.Sanna Dennerlid

7.Alicia Wechselberg

 

19.00- 21.00, tennis + fys  Tränare: Jonas Ackerot

Bana 1,2

1.Jennifer Eriksson

2.Astrid Engström

3.My Wisèn

4.Bella Bäcker

5.Lisa Eliasson

6.Therese Boström

7.Mathilda Nedèus

8.Annie Ackerot

 

Lördagar

10.00-11.00 Tränare: Jonas Ackerot,Annie Ackerot,Therese Boström

Bana 1,2,3

1.Stella Hamr

2.Georgia Georgakopoulos

3.Greta Karlsonius

4.Olivia Nordh

5.Felicia Nordling Stavgren

6.Klara Andersson

7.Julia Rovèr

8.Elin Schmidt

9.Renèe Ricken

10.My Fisher Bengtsson

11.Adina Rivest

12.Lea Wennerström

13.Meja Wall

 

11.00-12.00 Tränare: Jonas Ackerot,Annie Ackerot,Therese Boström

Bana 1,2,3

1.Noah Hjärne

2.Wille Ljunggren Wall

3.Elton Nevrell

4.Bogdan Ceprnja

5.Felix Ljung

6.Philip Valle

7.Erik Dennerlid

8.Joel Andersson

9.Jonathan Persson

10.Jacob Persson

11.Hektor Schmidt

12.Oskar Sjögren

13.Hemming Karlsonius

15.Olle Klaremo

16.Jörgen Carlelund

17.Jesper Carlelund

18.Herman Wedin

19.Emil Claesson

20.Erik Ohlsson

 

Lördagar

12.00-13.00 Tränare: Therese Boström

1.Karin Boström

2.Alicia Wechselberg

3.Sofija Muhammad

4.Klara Mårtensson

5.Sanna Dennerlid

6.Ebba Nordenfelt

7.Fredrika Skrinning

8.Martin Dahlmo

9.Sigge Polleryd

10.Erik Väärt

11.Filip Petrovic

 

 

 

Uppdaterad: 2017-10-10 11:32
Skribent: Jim Lindblom

 

Postadress:
Hammarö TK - Tennis
Hantverksvägen 12
66334 Skoghall

Besöksadress:
Hantverksvägen 12
66334 Skoghall

Kontakt:
Tel: 054510250
E-post: This is a mailto link

Se all info