Hoppa till sidans innehåll

Inomhusträning Hammarö TK Ht. 2019


Hammarö Tennisklubb- Juniorverksamhet

Inomhusträning  Ht-2019 

 

 

Måndagar 

16.00-17.00 Tränare: Bella Bäcker

1.Klara Andersson

2.Elin Schmidt

3.Ida Schmidt

4.Karin Boström

5.Sanna Dennerlid

6.Tamara Velemir

7.Greta Karlsonius

8.Sofija Muhammad

 

 17.00- 18.00 Tränare: Bella Bäcker

Bana 1,2

1.Oskar Sjögren

2.Noah Hjärne

3.Jakob Möller-Fällström

4.Simon Hallinger

5.Erik Dennerlid

6.Jesper Eriksson

7.Jonathan Persson

 

18.00-19.00  Tränare Jonas Ackerot

1.Philip Valle

2.Gustav Wahlberg

3.Hektor Smith

4.Anton Hamr

5.Vilmer Cedervad

6.Axel Nordenfelt

7.Kristian Andreas Stenberg

8.Joel Andersson

 

19.00- 20.30 tennis och fys  Tränare: Jonas Ackerot

1.Lisa eliasson

2.Jennifer Eriksson

3.My Wisèn

4.Bella Bäcker

5.Damian Dvorak

6.Gustav Wahlberg

  

Tisdagar:

16.00 - 17.00 Tränare: Jonas Ackerot

1.Jonathan Persson

2.Jacob Möller-Fällström

3.Simon Hallinger

4.Kristian Andreas Stenberg

5.Joel Andersson

 

kl.17.00- 18.00  Tränare: Jonas Ackerot

1.Thea Sundfelt

2.Ellen Landmark

3.Lea Wennerström

4.Klara Falkenström

5.My Fischer Bengtsson

6.Athena Smith

 

18.00- 19.00  Tränare: Jonas Ackerot

1.Noah Hjärne

2.Oskar Sjögren

3.Oscar Norèn

4.Alexander Flygare

5.Oskar Wallqvist

6.Felix Nornvall

7.Erik Ohlsson

8.Oliver Törneland

 

 

19.00- 21.00, tennis och fys Tränare: Jonas Ackerot

1.Damian Dvorak

2.Gustav Wahlberg

3.Jennifer Eriksson

4.Lisa Eliasson

5.My Wisèn

6.Bella Bäcker

 

  Torsdagar 

16.00- 17.00 Tränare: Jonas ackerot

1.Joel Andersson

2.Jesper Eriksson

3.Axel Nordenfelt

4.Anton Hamr

5.Vilmer Cedervad

6.Kristian Andreas Stenberg

7.Gustav Wahlberg

8.Daian Dvorak

 

17.00- 18.00  Tränare: Jonas Ackerot

1.Marius Kocys

2.Albin Johansson

3.Philip Valle

4.Erik Dennerlid

5.Hektor Smith

6.Wille Wall

7.Linus Holmberg

8.Oscar Norèn

9.Anders Löfberg

10.Oskar Sjögren

11.Noah Hjärne

12.Jonathan Persson

 

 

18.00- 19.00  Tränare: Jonas Ackerot

 

1.Karin Boström

2.Sofija Muhammad

3.Sanna Dennerlid

4.Renèe Ricken

5.Greta Karlsonius

6.Klara Mårtensson

 

 19.00- 20.30, tennis + fys Tränare: Jonas Ackerot

1.Jennfer Eriksson

2.My Wisèn

3.Bella Bäcker

4.Lisa Eliasson

 

 

Lördagar 

10.00-11.00 Tränare: Jonas Ackerot, My Wisen,Therese Boström

Bana 1,2,3

1.Joulin Björnsson

2.My Fisher/Bengtsson

3.Lea Wennerström

4.Athena Smith

5.Ellen Landmark

6.Clara Rimfjäll Wiktelius

7.Klara Falkenström

8.Thea Sundfelt

9.Maria Patrikarea

10.Lovisa Bengtzing

11.Isabelle Grindevoll Hedlund

 

 

11.00-12.00 Tränare: Jonas Ackerot, My Wisen, Therese Boström

Bana 1,2,3

1.Erik Ohlsson

2.Felix Nornvall

3.Erik Löfberg

4.Oscar Wallqvist

5.Alexander Flygare

6.Jörgen Carlelund

7.Jesper Carlelund

8.Oscar Johnsson

9.Vukasin Velemir

10.Adam Ohlsson

11.Adrian Zetterberg

12.Vilmer Boström

13.Arman Assari

14.Fred Klingberg

12.Gustav Boström

 

 

Lördagar

12.00-13.00 Tränare: Jennifer Eriksson, Therese Boström

1.Noel Hernerud

2.Albin Johansson

3.Oskar Sammeli

4.Marius Kocys

5.Oskar Söderberg

6.Alfred Nyström

7.Linus Holmberg

8.Erik Väärt

9.Simon Hallinger

10.Anders Löfberg

11.Hektor Smith

 

13.00-14.00 Tränare: Therese Boström

1.Klara Andersson

2.Rene Ricken

3.Irma Werne

4.Emilia Seewik

5.Greta Karlsonius

6.Tamara Velemir

7.Ronja Nornvall

 

 

 

 

 

Uppdaterad: 17 SEP 2018 13:47 Skribent: Jim Lindblom

 

Postadress:
Hammarö TK - Tennis
Hantverksvägen 12
66334 Skoghall

Besöksadress:
Hantverksvägen 12
66334 Skoghall

Kontakt:
Tel: 054510250
E-post: This is a mailto link

Se all info