Hoppa till sidans innehåll

Utomhusträning Hammarö TK Vt. 2019


Hammarö Tennisklubb- Juniorverksamhet

Utomhusträning  Vt-2019 

 

 

Måndagar 

16.00-17.00 Tränare: Bella Bäcker

1.Klara Andersson

2.Elin Schmidt

3.Ida Schmidt

4.Karin Boström

5.Sanna Dennerlid

6.Jonathan Persson

7.Kristian Andreas Stenberg

8.Joel Andersson

 

 

17.00- 18.00 Tränare: Bella Bäcker

Bana 1,2

1.Oskar Sjögren

2.Noah Hjärne

3.Jakob Möller

4.Simon Hallinger

 

1.Georgia Georgakopoulos

2.Tamara Velemir

3.Greta Karlsonius

4.Olivia Nordh

18.00-19.30 tennis+fys Tränare Jonas Ackerot

1.Philip Valle

2.Jesper Eriksson

3.Damian Dvorak

4.Anton Hamr

5.Vilmer Cedervad

6.Axel Nordenfelt

7.Erik Dennerlid

8.Gustav Wahlberg

19.00- 21.00 tennis och fys  Tränare: Jonas Ackerot

1.Lisa eliasson

2.Jennifer Eriksson

3.My Wisèn

4.Astrid Engström

5.Bella Bäcker

6.Gustav Wahlberg (kl.19-20)

 

 

Tisdagar:

16.00 - 17.00 Tränare: Jonas Ackerot

1.Jesper Eriksson

2.Jacob Möller-Fällström

3.Simon Hallinger

4.Joel Andersson

5.Kristian Andreas Stenberg

6.Hektor Smith

7.Erik Dennerlid

8.Jonathan Persson

kl.17.00- 18.00  Tränare: Jonas Ackerot

1.Alexander Flygare

2.Oskar Wallqvist

3.Felix Nornvall

4.Thea Sundfelt

5.Ellen Landmark

6.Lea Wennerström

7.Klara Falkenström

8.My Fischer Bengtsson

9.Athena Smith

 

Tisdagar

18.00- 19.00  Tränare: Jonas Ackerot

1.Noah Hjärne

2.Anders Löfberg

3.Oskar Sjögren

4.Erik Ohlsson

5.Oscar Norèn

6.Wille Wall

7.Erik Löfberg

8.Oliver Törneland

 

 

19.00- 21.00, tennis + fys Tränare: Jonas Ackerot

1.Damian Dvorak

2.Gustav Wahlberg

3.Astrid Engström

4.Jennifer Eriksson

5.Lisa Eliasson

6.My Wisèn

7.Bella Bäcker

 

 

 Torsdagar 

16.00- 17.00 Tränare: Jonas ackerot

1.Joel Andersson

2.Jesper Eriksson

3.Axel Nordenfelt

4.Anton Hamr

5.Vilmer Cedervad

6.Kristian Andreas Stenberg

7.Gustav Wahlberg

8.Damian Dvorak

 

17.00- 18.00  Tränare: Jonas Ackerot

1.Marius Kocys

2.Albin Johansson

3.Philip Valle

4.Erik Dennerlid

5.Hektor Smith

6.Wille Wall

7.Linus Holmberg

8.Jakob Persson

 

Torsdagar

18.00- 19.00  Tränare: Jonas Ackerot

1.Karin Boström

2.Sofija Muhammad

3.Sanna Dennerlid

4.Renèe Ricken

5.Georgia Georgakopoulos

6.Olivia Nordh

7.Greta Karlsonius

8.Klara Mårtensson

 

 

19.00- 21.00,  Tränare: Jonas Ackerot

1.Jennfer Eriksson

2.Astrid Engström

3.My Wisèn

4.Bella Bäcker

5.Lisa Eliasson

 

 

Lördagar 

10.00-11.00 Tränare: Jonas Ackerot, Bella Bäcker

Bana 1,2,3

1.Greta Karlsonius

2.Tamara Velemir

3.Felica Nordling/Stavgren

4.My Fisher/Bengtsson

5.Lea Wennerström

6.Athena Smith

7.Ellen Landmark

8.Myra Pallin

9.Nellie Schmidt

10.Adriana Vasic

11.Klara Falkenström

12.Thea Sundfelt

13.Maria Patrikarea

14.Elvira Törneland

15.Stella Rimfjäll Wiktelius

 

 

11.00-12.00 Tränare: Jonas Ackerot,Annie Ackerot,Therese Boström

Bana 1,2,3

1.Noah Hjärne

2.Ville Ljunggren Wall

3.Elton Nevrell

4.Felix Ljung

5.Oskar Sjögren

6.Erik Ohlsson

7.Anders Löfberg

8.Hemming Karlsonius

9.Jörgen Carlelund

10.Jesper Carlelund

11.Jack Fändricks/Lindgren

12.Olle Lidhammar

13.Oscar Norèn

14.Oliver Törneland

15.Felix Nornvall

16.Ludvig Elfström

17.Erik Löfberg

18.Oscar Wallqvist

19.Alexander Flygare

20.Wille Nordh

 

12.00-13.00 Tränare: Therese Boström

Bana 1,2,3

1.Hektor Smith

2.Simon Hallinger

3.Noel Hernerud

4.Albin Johansson

5.Alfred Strende

6.Jacob Möller-Fällström

7.Oskar Sammeli

8.Marius Kocys

9.Oskar Söderberg

10.Alfred Nyström

11.Linus Holmberg

12.Erik Väärt

13.Jonathan Persson

14.Jacob Persson

 

13.00-14.00 Tränare: Therese Boström, Jennifer Eriksson

Bana 1,2,3

1.Elin Schmidt

2.Karin Boström

3.Fredrika Skrinning

4.Klara andersson

5.Rene Ricken

6.Ida Schmidt

7.Klara Mårtensson

8.Georgia Georgakopoulos

9.Linnea Stenström

 

 

 

Uppdaterad: 17 SEP 2018 13:47 Skribent: Jim Lindblom

 

Postadress:
Hammarö TK - Tennis
Hantverksvägen 12
66334 Skoghall

Besöksadress:
Hantverksvägen 12
66334 Skoghall

Kontakt:
Tel: 054510250
E-post: This is a mailto link

Se all info