Hoppa till sidans innehåll

Klubbstegen Ht

Klubbstegen Ht 2017, semifinal,finaler längst ner på sidan!

  Grupp A                    
M.nr Hemma lag Borta lag Datum Bana Tid Resultat     Poäng    
A1 Morgan Berglund Penthi Aitman 17-09-02 1 11.00  wo    0  
A2 Martin Österström Göran Käll 17-09-02 2 11.00 10    2  
A3 Jonas Lernebrant Martin Sammeli 17-09-02 1 12.00  9    2  
                       
                       
A6 Nebojsa Petrovic Jan Polleryd 17-09-03 1 10.00 10   3  2  
A7 Penthi Aitman Göran Käll 17-09-10 1 10.00 10   1  2   0
A8 Martin Sammeli Morgan Berglund 17-09-10 2 10.00  5   wo   2  
                       
A10 Adam Hedström Jonas Lernebrant 17-09-10 1 12.00  6    2   0
A11 Jan Polleryd Gunnar Jennvik 17-09-10 2 12.00  7   5  2   0
A12 Nebojsa Petrovic Lennart Tobiasson 17-09-10 1 13.00  9   7 2   0
A13 Martin Sammeli Penthi Aitman 17-09-17 2 10.00  2   10     0  
                       
                       
A16 Martin Österström Jan Polleryd 17-09-21 1 07.00  8    2  
A17 Jonas Lernebrant Nebojsa Petrovic 17-09-20 1 21.00  8   6  2  
A18 Gunnar Jennvik Lennart Tobiasson 17-09-17 1 13.00  6    0  
                       
                       
A21 Jan Polleryd Göran Käll 17-09-24 1 10.00  9    2  
A22 Nebojsa Petrovic Morgan Berglund 17-09-24 2 10.00  5   10   0  
A23 Lennart Tobiasson Martin Österstöm 17-09-24 1 11.00  1   10   0  
A24 Gunnar Jennvik Jonas Lernebrant 17-09-24 2 11.00  6    0  
A25 Adam Hedström Penthi Aitman 17-09-30 1 15.00 10   3 2   0
                       
A27 Martin Sammeli Nebojsa Petrovic 17-09-30 3 15.00  10    2  
A28 Göran Käll Lennart Tobiasson 17-09-30 1 16.00  6    0  
A29 Morgan Berglund Gunnar Jennvik 17-09-30 3 16.00  wo    0  
A30 Martin Österström Jonas Lernebrant 17-09-30 2 16.00  7    2  
A31 Penthi Aitman Jan Polleryd 17-10-31 2 07.00  10    2  
                       
                       
A34 Gunnar Jennvik Martin Sammeli 17-10-08 2 09.00 5    0  
A35 Jonas Lernebrant Göran Käll 17-10-08 1 10.00  10    2  
A36 Martin Österström Morgan Berglund 17-10-08 2 10.00  8    2  
A37 Nebojsa Petrovic Penthi Aitman 17-10-15 1 11.00  10    2  
A38 Jan Polleryd Lennart Tobiasson 17-11-23 1 12.00  3   10   0  
                       
                       
A41 Martin Sammeli Martin Österstöm 17-10-18 1 21.00    0  
A42 Göran Käll Morgan Berglund 17-10-15 2 13.00  5   wo   2  
A43 Penthi Aitman Lennart Tobiasson 17-11-05 1 10.00  6    1  
A44 Gunnar Jennvik Nebojsa Petrovic 17-10-22 2 11.00  9    2  
A45 Jonas Lernebrant Jan Polleryd 17-10-22 1 12.00  10    2  
                       
                       
A48 Göran Käll Martin Sammeli 17-11-16 1 21.00  6   10  0  
A49 Gunnar Jennvik Penthi Aitman 17-11-02 1 15.00  4    0  
A50 Lennart Tobiasson Jonas Lernebrant 17-11-13 1 11.00  3   10   0  
A51 Nebojsa Petrovic Martin Österstöm 17-10-29 1 12.00  4    0  
A52 Jan Polleryd Morgan Berglund 17-10-29 2 12.00  5   wo   2  
                       
                       
A55 Penthi Aitman Jonas Lernebrant 17-11-12 1 10.00  3    0  
A56 Martin Österström Gunnar Jennvik 17-11-09 1 15.00  10    2  
A57 Morgan Berglund Lennart Tobiasson 17-11-12 1 11.00  wo    0  
A58 Göran Käll Nebojsa Petrovic 17-11-12 2 11.00  5   10   0  
A59 Martin Sammeli Jan Polleryd 17-11-12 1 12.00            
                       
A61 Martin Österström Penthi Aitman 17-11-08 1 11.00  8    2  
A62 Jonas Lernebrant Morgan Berglund 17-11-19 1 10.00  5   wo   2  
A63 Gunnar Jennvik Göran Käll 17-11-19 2 10.00  6    1  
A64 Lennart Tobiasson Martin Sammeli 17-11-19 1 11.00  9    2  
                       
                       

 

  Grupp B                    
  Hemma lag Borta lag Datum Bana Tid Resultat     Poäng    
M.nr             -     -  
B1 Martin Andersson Zeljko Cordasic 17-09-02 1 10.00  6    0  
B2 Ove Lundqvist Erik Eriksson 17-09-02 2 10.00       5   7 0  
B3 Urban Ågren Göran Ågren 17-09-02 1 12.00  6    1  
B4 Gunnar Seger Tomas Karlsson 17-09-03 2 10.00 6   1  
B5 Per Kihlström Anton Stevensson 17-10-24 21.00 7   10   0  
B6 Zeljko Cordasic Ulf Nedèus 17-09-09 1 14.00  4   8 0   2
B7 Erik Eriksson Martin Andersson 17-09-09 2 14.00  5   10   0   2
B8 Tomas Karlsson Ove Lundqvist 17-09-09 1 13.00  2    0  
B9 Anton Stevensson Urban Ågren 17-09-09 1 15.00  10    2  
B10 Per Kihlström Gunnar Seger 17-09-09 2 13.00  8    2   0
B11 Erik Eriksson Zeljko Cordasic 17-09-16 1 14.00  7   10   0  
B12  Göran Ågren   Ulf Nedèus        wo      0  
B13 Martin Andersson Tomas Karlsson 17-09-16 2 13.00  9    2  
B14 Ove Lundqvist Per Kihlström 17-09-17 1 10.00  8   4  2  
B15 Urban Ågren Gunnar Seger 17-09-17 2 13.00  6    2  
B16  Göran Ågren   Per Kihlström        wo      0  
B17 Thomas Karlsson Erik Eriksson 17-09-23 1 13.00  8    2  
B18 Anton Stevensson Ulf Nedèus 17-09-24 1 13.00  10    2  
B19 Per Kihlström Martin Andersson 17-11-17 2 12.00  3    0  
B20 Urban Ågren Ove Lundqvist 17-09-24 1 14.00  1    0  
B21 Thomas Karlsson Zeljko Cordasic 17-09-30 1 14.00  6    0  
B22 Göran Ågren Anton Stevensson 17-09-30 2 14.00  5    0  
B23 Erik Eriksson Per Kihlström 17-09-30 3 14.00  7   10   0  
B24 Ulf Nedèus Gunnar Seger 17-09-30 1 13.00  6    1  
B25 Martin Andersson Urban Ågren 17-09-30 2 13.00  5     2  
B26 Zeljko Cordasic Anton Stevensson 17-10-07 1 14.00  7    0  
B27  Göran Ågren  Erik Eriksson         wo      0  
B28 Gunnar Seger Göran Ågren 17-10-07 1 13.00  4    0  
B29 Urban Ågren Erik Eriksson 17-10-08 1 11.00  9    2  
B30 Ove Lundqvist Ulf Nedèus 17-10-08 2 11.00  5    0  
B31 Per Kihlström Zeljko Cordasic 17-11-16 1 11.00  6    0  
B32 Anton Stevensson Gunnar Seger 17-10-14 1 14.00            
B33 Thomas Karlsson Urban Ågren 17-10-15 1 10.00  4    wo  
B34  Göran Ågren  Martin Andersson         wo      0  
B35 Ulf Nedèus Martin Andersson 17-10-14 1 13.00  6    2  
B36 Zeljko Cordasic Gunnar Seger 17-10-22 1 09.00  7    2   0
B37 Urban Ågren Per Kihlström 17-10-22 2 09.00  5    0  
B38 Ove Lundqvist Anton Stevensson 17-10-22 3 09.00  4   10   0  
B39  Göran Ågren  Gunnar Seger         wo      0  
B40 Ulf Nedèus Erik Eriksson 17-10-22 2 10.00  10    2  
B41 Urban Ågren Zeljko Cordasic 17-10-28 1 14.00  10    2  
B42 Gunnar Seger Ove Lundqvist 17-10-28 2 13.00  1   9  0  
B43 Anton Stevensson Martin Andersson 17-10-29 1 10.00  6    1  
B44  Tomas Karlsson  Ulf Nedèus         wo      0  
B45  Göran Ågren  Zeljko Cordasic         wo      0   2
B46 Zeljko Cordasic Ove Lundqvist 17-11-11 1 14.00  9    2  
B47 Martin Andersson Gunnar Seger 17-11-11 2 13.00  7  

2

 
B48 Ulf Nedèus Per Kihlström 17-11-11 1 13.00  10    2  
B49 Erik Eriksson Anton Stevensson 17-11-12 1 13.00  1   10   0  
B50  Tomas Karlsson  Per Kihlström         wo      0  
B51 Ove Lundqvist Martin Andersson 17-11-19 1 09.00  6    1  
B52 Urban Ågren Ulf Nedèus 17-10-18 1 13.00  2    0  
B53 Gunnar Seger Erik Eriksson 17-11-19 2 09.00  5    0  
 B54  Göran Ågren Ove Lundqvist         wo      0  
 B55 Anton Stevensson  Tomas Karlsson            wo   2  
  Grupp C                    
  Hemma lag Borta lag Datum Bana Tid Resultat     Poäng    
M.nr             -     -  
C1 Göran Skarman Thomas S Andersson 17-09-10 2 11.00    0  
C2   Stefan Uusitalo  Tony Holmgren 17-09-10   1  11.00  4   10   0  
 
   
                   
C3 Thomas S Andersson Nils Erik Gustavfsson 17-09-16 1 13.00  4    0  
C4 Tony Holmgren Göran skarman 17-09-17 1 14.00  10    2  
                       
C5 Tony Holmgren Thomas S Andersson 17-09-24 1 12.00  10    2  
C6 Nils Erik Gustafsson Stefan Uusitalo 17-09-24 2 12.00  5   10   0  
                       
C7 Thomas S Andersson Stefan Uusitalo 17-10-07 2 13.00  6    0  
                       
C8 Göran Skarman Nils Erik Gustafsson 17-10-08 1 12.00  4   10   0  
                       
C9 Stefan Uusitalo Göran Skarman 17-10-15 1 09.00  8    2  
C10 Tony Holmgren Nils Erik Gustafsson 17-10-15 2 09.00  10    
C11 Thomas S Andersson Göran Skarman 17-10-21 2 15.00     wo   2  
C12  Tony Holmgren  Stefan Uusitalo  17-10-25   21.00  8    2  
C13 Nils Erik Gustafsson Thomas S Andersson 17-10-28 2 14.00  7    2  
C14 Göran skarman Tony Holmgren 17-10-29 1 14.00  1    0  
C15 Thomas S Andersson Tony Holmgren 17-11-11 2 14.00  3    0  
C16   Stefan Uusitalo  Nils Erik Gustafsson  17-11-05  1  10.00  10    2  
C17  Stefan Uusitalo Thomas S Andersson 17-11-19 2 10.00  10    2  
C18 Nils Erik Gustafsson Göran skarman 17-11-26 2 10.00     wo   2  
 C19  Göran skarman   Stefan Uusitalo 17-12-03   1  10.00  wo      0  
C20 Nils Erik Gustafsson Tony Holmgren 17-12-03 2 10.00            
                       
                       
                       
                       
                       

 Semifinaler A- grupp

Martin Österström -  Penthi Aitman                                         6 - 8

Jonas Lernebrant - Lennart Tobiasson                                    8 - 7

 

Final A -grupp

Penthi Aitman   - Jonas Lernebrant                                            5 - 9

 

Semifinaler B - grupp

Anton Stevensson   - Ove Lundqvist                                         10 - 3

Zeljko Cordasic  -  Martin Andersson                                         10 - 2

 

Final B - grupp

Anton Stevensson  -  Zeljko Cordasic                                          7 - 6

 

Semifinaler C- grupp

Stefan Uusitalo   -  Tomas S Andersson                                      9 - 3

Tony Holmgren  - Nils Erik Gustafsson                                       9 - 6

 

Final C- grupp

Stefan Uusitalo  - Tony Holmgren                                                 7 - 8 

 

 

 

 

 

Nyheter

Nyheter

 

Postadress:
Hammarö TK - Tennis
Hantverksvägen 12
66334 Skoghall

Besöksadress:
Hantverksvägen 12
66334 Skoghall

Kontakt:
Tel: 054510250
E-post: This is a mailto link

Se all info