Hoppa till sidans innehåll

Inomhustränin Vt 2020 Hammarö TK


Hammarö Tennisklubb- Juniorverksamhet

Inomhusträning  Vt-2020 

 

 

Måndagar 

16.00-17.00 Tränare: Samuel Eliasson,Therese Boström

1.Klara Andersson

2.Elin Schmidt

3.Ida Schmidt

4.Karin Boström

5.Sanna Dennerlid

6.Tamara Velemir

7.Greta Karlsonius

8.Sofija Muhammad

9.Ronja Nornvall

 

 17.00- 18.00 Tränare: Samuel Eliasson,Therese Boström

Bana 1,2

1.Noah Hjärne

2.Jakob Möller

3.Simon Hallinger

4.Erik Dennerlid

5.Jesper Eriksson

6.Jonathan Persson

7.Oscar Norèn

8.Anders Löfberg

 

18.00-19.00  Tränare Jonas Ackerot

1.William Åhs

2.Fred Klingberg

3.William Ramström

4.Tage Didriksson

5.Vukasin Velemir

6.Axel Nordenfelt

7.Vilmer Boström

8.Gustav Boström

 

19.00- 20.00 tennis och fys  Tränare: Jonas Ackerot

Bana 1,2

1.Jennifer Eriksson

2.My Wisèn

3.Anton Hamr

4.Vilmer Cedervad

5.Axel Nordenfelt

6.Kristian Andreas Stenberg

7.Joel Andersson

  

Tisdagar:

16.00 - 17.00 Tränare: Jonas Ackerot

1.Jonathan Persson

2.Jacob Möller-Fällström

3.Simon Hallinger

4.Kristian Andreas Stenberg

5.Joel Andersson

 

kl.17.00- 18.00  Tränare: Jonas Ackerot

1.Thea Sundfelt

2.Ellen Landmark

3.Lea Wennerström

4.Klara Falkenström

5.My Fischer Bengtsson

6.Athena Smith

7.Isabelle Grindevoll Hedlund

 

18.00- 19.00  Tränare: Jonas Ackerot

1.Noah Hjärne

2.Milliam Magnusson

3.Oscar Norèn

4.Oskar Sjögren

5.Oskar Wallqvist

6.Felix Nornvall

7.Erik Ohlsson

8.Erik Löfberg

 

 

19.00- 21.00, tennis och fys Tränare: Jonas Ackerot

1.Damian Dvorak

2.Jennifer Eriksson

3.Lisa Eliasson

4.My Wisèn

 

 

  Torsdagar 

16.00- 17.00 Tränare: Jonas ackerot

1.Joel Andersson

2.Jesper Eriksson

3.Kristian Andreas Stenberg

4.Jakob Möller

5.Damian Dvorak

6.Simon Hallinger

 

17.00- 18.00  Tränare: Jonas Ackerot

1.Marius Kocys

2.Albin Johansson

3.Anton Hamr

4.Erik Dennerlid

5.Hektor Smith

6.Wille Wall

7.Linus Holmberg

8.Oscar Norèn

9.Anders Löfberg

10.Oskar Sjögren

11.Jonathan Persson

12.Noel Hernerud

13.Axel Nordenfelt

 

 

18.00- 19.00  Tränare: Jonas Ackerot

 Bana 1,2,3

1.Karin Boström

2.Sofija Muhammad

3.Sanna Dennerlid

4.Renèe Ricken

5.Greta Karlsonius

6.Klara Mårtensson

 

 19.00- 20.30, tennis + fys Tränare: Jonas Ackerot

1.Jennfer Eriksson

2.My Wisèn

 

 

Lördagar 

10.00-11.00 Tränare: Jonas Ackerot, My Wisen,Therese Boström

Bana 1,2,3

1.Joulin Björnsson

2.My Fisher/Bengtsson

3.Lea Wennerström

4.Athena Smith

5.Ellen Landmark

6.Filippa Marthinussen

7.Klara Falkenström

8.Thea Sundfelt

9.Maria Patrikarea

10.Isabelle Grindevoll Hedlund

11.Christina Karasimou

12.Wilma Berger

13.Olivia Sandahl Jarnemo

 

 

11.00-12.00 Tränare: Jonas Ackerot, My Wisen, Therese Boström

Bana 1,2,3

1.Erik Ohlsson

2.Felix Nornvall

3.Erik Löfberg

4.Oscar Wallqvist

5.Alexander Flygare

6.Oscar Johnsson

7.Vukasin Velemir

8.Adam Ohlsson

9.Adrian Karlèn

10.Vilmer Boström

11.Arman Assari

12.Fred Klingberg

13.Jannis Patrikareas

14.Gustav Boström

15.Simon Lagerdahl

16.Vincent Lagerdahl

17.William Ramström

18.Milliam Magnusson

19.Nils Järdeskog

20.Tage Didriksson

21.Ludvig Lundell Hårstedt

22.William Åhs

23.Filip ?

24. Angus ?

 

Lördagar

12.00-13.00 Tränare: Jennifer Eriksson, Therese Boström

1.Noel Hernerud

2.Albin Johansson

3.Oskar Sammeli

4.Marius Kocys

5.Oskar Söderberg

6.Alfred Nyström

7.Linus Holmberg

8.Erik Väärt

9.Hektor Smith

10.Florian Blomqvist

11.Gibson Rundh

12.Vincent Svenneling

 

13.00-14.00 Tränare: Therese Boström

1.Klara Andersson

2.Rene Ricken

3.Irma Werne

4.Emilia Seewik

5.Greta Karlsonius

6.Tamara Velemir

7.Ronja Nornvall

8.Alva Kruse

9.Alice Karlsson

10.Meya Wall

 

 

 

 

 

Uppdaterad: 17 SEP 2018 13:47 Skribent: Jim Lindblom

Postadress:
Hammarö TK - Tennis
Hantverksvägen 12
66334 Skoghall

Besöksadress:
Hantverksvägen 12
66334 Skoghall

Kontakt:
Tel: 054510250
E-post: This is a mailto link

Se all info